IRAN LAND'S REPORT           گزارش به خاک ایران
سیامک مهر
Sunday, May 15, 2005

 


مصاحبه آقای نراقی با رادیو آلمان را حتما بخوانید. شغل ایشان تولید فکر است و مشتری می تواند رژیم پهلوی باشد و یا جمهوری اسلامی.

ایشان می فرمایند:
در ايران من هرجا رفتم ديدم مردم به کلی از انتخابات و از شرکت در انتخابات چشم پوشيده‌اند. و اين بسيار جای تأسف است. ما که برای اولين بار بعد از اينهمه دوره‌های استبدادی حالا به يک جمهوری رسيده‌ايم و امکان آزادی انتخاب هست، افراد اينطور مأيوس شده‌اند.

اولاً یکی نیست از آقای احسان نراقی بپرسد شما از کدام جمهوری صحبت می کنید؟ یقیناً منظور ایشان جمهوری های آمریکا و فرانسه و آلمان و اینها که نیست، چون از دنیای فلک زده و عقب مانده و بی تربیت و بیچاره ای به نام جهان اسلام صحبت می کند. جمهوری اسلامی را با جمهوری مصر و اندونزی و پاکستان و سودان مقایسه می کند و خوشحال هم هست که: ما در جاهای ديگر آزادی نداريم و ايران تنها کشوری‌ست که لااقل هر چهارسال يکبار به رييس جمهورش رأی می‌دهد.
و جاهای دیگر را هم همین جهان اسلام می داند. در وسعتِ حقیر دید ایشان از جهان، فکر مرموزی نیز لانه کرده است. یعنی ما ایرانیان محکومین ابدی جهان اسلام هستیم؛ که سهم و حد خودمان را باید بشناسیم و در فکر مقایسه خود با دنیای متمدن و آزاد اروپا و آمریکا نباشیم؛ و جمهوری اعطایی اسلام را غنیمت بشمریم و برویم پای صندوق های دروغ و بی حرمتیِ نمایش انتخابات آخوند. وگرنه جای تأسف است که مردم تصمیم گرفته اند که در اين انتخابات، که انتخاباتی خواهد بود کم و بيش آزاد که اشخاص بروند يا نروند، از همین اندازه آزادی خود یعنی آزادی شرکت یا عدم شرکت در انتخابات استفاده کرده انتخابات را تحریم کنند.
طی این 27 سال جمهوری عنوانی بود که حکومت سفاک اسلامی با خود یدک می کشید وگرنه جمهور مردم به پشم خایه محمد عرب هم گرفته نشد. جمهوری با حکومت اسلامی در تضاد بنیادین و ریشه ایست. توده مردمی که صغیر فرض می شوند و ولی امر مسلمین باید قیمومیت و ولایت بر ایشان اعمال نماید، جمهور خوانده نمی شوند. مقصود از جمهور در اسلام، توده و رمه گوسفندواری است لزج و لغزنده و بی شکل که شبان از پس و پیش هدایتشان می کند. انتخابات و آزادی انتخاب و اختیار انسان در اسلام و حکومت اسلامی ( این هردو ناظر به یک معنی است ) دروغی بچه گول زن است. مثل تمامی نهاد های مدنی در جمهوری اسلامی نظیر قوای سه گانه سیاسی، نهاد قانون، آموزش و پرورش، دانشگاه و توسعاً کلیه نهادهای علمی و آموزشی ظاهراً مدرن، احزاب و اتحادیه ها و انجمن ها، ارتش، پلیس و ... همه و همه فقط و فقط شکلی تهی از معنای واقعی و دروغی است سمبولیک. خود دروغ حتا نیست. بلکه نمادی دروغین است و حتا نماد هم نیست. وهم است.( به این مبحث بزودی و به شیوه خودم بیشتر خواهم پرداخت. )

دوم اینکه اسلام در لغت نیز به معنی تسلیم و انقیاد است. ما بعد از اینهمه دوره های استبدادی دوباره افتادیم به چنگ استبدادی اهریمنی نه آن جمهوری که بشر می شناسد. به قول ناصر خسرو:
از شاه زی فقیه چنان بود رفتنم ___ کز بیم مور در دهن اژدها شدم

اگر مردم تصمیم گرفته اند در انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری شرکت نکنند از درک درست موقعیت و شرایط و زمانه خود حکایت دارد و جای بسی خوشحالی است. شاید اینبار به سبب همین یخ بی تفاوتی و در عین حال آگاهانه، لااقل یک تصمیم درست در تاریخ اجتماعی خود به ثبت برسانند.
: فهرست 20 نوشتار واپسین

سرنوشت آزاداندیشی در جامعهء توحیدی
«دربارهء اسلام و از جمله«اسلام رحمانی
!سکولاریسم یعنی مرگ بر اسلام
سفر به سرزمین ممنوعه
تحولات جامعه در سال پیش رو
!ما آتش پرستیم
چهارشنبه سوری، خاری در چشم اهریمن
مرگ حکومت اسلام در سالروز تولدش
دربارهء بیانیه های زنجیره ای جناح اصلاحاتچی
میخ های تابوت مرجعیت شیعه
توضیحی دربارهء یک حد شرعی
رستاخیز ایرانیان و دشمنانش
قصاص یا توحش اسلامی
!بازگشت گربه نره
اسلام که تنگ آید --- آخوند به جفنگ آید
درک شرایط مبارزه در قلمرو اهریمن
دربارهء شکنجه و لواط اسلامی
عینکِ سبزِ فریب
سرانجام انقلاب مخملی در قلمرو اهریمن
مافیای روحانیت در نبرد مرگ و زندگی


This page is powered by Blogger. Isn't yours?

     E.mail                     Home
دکتر اسماعیل خویی

اعلامیه جهانی حقوق بشر
کمیته دفاع از حقوق بشر
حزب مشروطه ایران
سکولارهای سبز
مقالات سیاسی
درفش کاویانی
زنده باد انقلاب
سکولاریزم نو
علیه تبعیض
فرهنگشهر
بی خدایان
انجمن آرا
کاوه سرا
سربازان
نیلگون
زندیق
افشا
کافر


آژانس خبری کوروش
اخبار روز
اطلاعات.نت
ایران امروز
پارس دیلی نیوز
ایران پرس نیوز
ایران گلوبال
ایران تریبون
بلاگ نیوز
روشنگری
گزارشگران


نوید اخگر
نادره افشاری
منوچهر جمالی
آرامش دوستدار
امیر سپهر
پری صفاری
میرزاآقا عسگری
بهرام مشیری
اسماعیل نوری علاArchives