IRAN LAND'S REPORT           گزارش به خاک ایران
سیامک مهر
Friday, May 27, 2005

 


دعوت حشمت الله طبرزدی از مردم برای تحريم انتخابات فرمایشی ریاست جمهوری
منبع : آژانس خبری کوروش

درود هاي گرم و صميمانه ی خود را از پشت میله های زندان به شما ملت بزرگ ایران تقدیم می کنم.
پرسش من از شما ملت بزرگ و کسانی که صدای من را می شنوند این است که آیا نمی خواهید از فقر نجات یابید؟ نمی خواهید از این زندگی فلاکت بار نجات یابید؟ نمی خواهید از گرانی، تورم و بی کاری نجات یابید؟ نمی خواهید خوشبختی جوانان خود را ببینید؟ قرار نیست از این زندگی ذلت بار و فقر و تبعیض و بی عدالتی رهایی پیدا کنید؟
من از شما دعوت نمی کنم که با ریختن به خیابان و در یک اعتراض مسالمت آمیز، خود را از بند فقر و تبعیض و ظلم نجات بدهید، اگر چه این حق همه ی شهروندان است. از شما دعوت نمی کنم دست به اعتصاب و تحصن و کم کاری بزنید، اگر چه چنین کنید از حقوق قانونی و شهروندی خود استفاده کرده اید. از شما دعوت نمی کنم که خود را به زحمت انداخته و برای به دست آوردن رفاه و آزادی، هزینه بدهید. ولی ای ملت بزرگ ایران، از شما این انتظار را دارم که با نرفتن به پای صندوق های راي خود را نجات دهید.
ای روستاییان عزیز و ای کشاورزان، آيا نگران هستید که اگر شناسنامه ی شما مهر انتخابات نخورد، کوپن ارزاقتان را ندهند؟ مطمئن باشید که چنین نتوانند کرد.
ای کارگران عزیز، نگران این هستید که اگر شناسنامه ی شما مهر انتخابات نخورد، شما را اخراج کنند؟ باور داشته باشید که قدرت نخواهند داشت.
ای کارمندان، فرهنگیان، دانش آموزان، بازاریان، نظامیان و بازنشستگان، از ترفند هاي این رژیم نهراسید که رو به زوال است، و از رفتن به پای صندوق های رای خودداری کنید. بدانید که تحریم کم هزینه ترین راه برای رسیدن به رفاه و آزادی و امنیت است.
و اما شما ای نخبگان، دانشگاهیان، روزنامه نگاران، دانشجویان و جوانان! ای شمایی که خواهان آزادی و دمکراسی هستید. ای کسانی که می خواهید فضایی برای ابراز عقاید و نظرات آزادانه ی خود داشته باشید. آیا ندیدید که شورای نگهبان چگونه سخاوتمندانه، همه ی کاندیداهای نیمه مستقل را از دم تیغ گذراند! و آیا نمی بینید که در این مرز و بوم، حقوق اساسی شهروندان را چگونه لگدمال می کنند؟ و آیا ندیدید که رهبر از روی ترحم و مصلحت از شورای نگهبان خود خواست که دو نفر از آنها را تایید کند؟ آیا بازی رد و تایید صلاحیت را نمی بینید که دیکتاتور از روی ترحم و بلکه به قصد کسب وجه خود، کاندیدای اصلاح طلبان یعنی کسی که قرار است اگر رییس جمهور شود با تبعیض و استبداد مبارزه کند(!؟) را به صورت تبعیض آمیز تایید صلاحیت می کند؟ براستی برای اصلاح طلبان حکومتی ننگی بالاتر از این؟ براستی اگر حتی "معین"، رییس جمهور شود، خواهد توانست در مقابل قانون شکنی های دیکتاتور و نهاد های وابسته به او قد علم کند؟ کسی که با این حقارت تایید شده است همواره دست نشانده باقی خواهد ماند.
ای عزیزان روشنفکر و آزادی خواه، شما را دعوت نمی کنم که برای آزادی زندانیان سیاسی دست به اعتراض بزنید. شما را دعوت نمی کنم که در دفاع از آزادی قلم و بیان، به خیابانها بریزید. شما را دعوت نمی کنم که همچون مردم گرجستان، اکراین، لبنان و قرقیزستان، برای رهایی خود و ملت خود با در دست داشتن گل های لاله به خیابانها ریخته و به این حکومت اعلام کنید که آزادی و دمکراسی می خواهید، که اگر چنین کنید حق شما خواهد بود. حتی اگر اقتدار گرایان و اصلاح طلبان حکومتی ما و شما را به آشوبگر، آنارشیست و طرفدار حرکت های پوپولیستی متهم کنند. ولی از شما انتظار دارم که پای صندوق های رای نروید. تیغ دیکتاتور را تیز نکنید. اینک تیغ او کند شده است. او در موضع ضعف قرار گرفته است. او مهربان شده است(!؟) اما آگاه باشید که اگر انتخابات با تحریم همه جانبه روبرو نشود، او و دستیارش همه را از دم تیغ خواهند گذراند. بار دیگر گردن می زنند، زبان می برند، قلم ها را می شکنند و با دانشجویان و دگراندیشان آن می کنند که در قتل های زنجیره ای، کوی دانشگاه و قلع و قمع مطبوعات کردند.
ای روشنفکران، نویسندگان، کشاورزان، سران ایلات در سراسر کشور، کارگران، فرهنگیان، بازاریان، نظامیان، دانشجویان، جوانان و زنان آگاه ایران، تحریم همه جانبه، تنها راه برون رفت از فقر و تبعیض و استبداد و خودکامگی است. همت کنید و با آگاهی دهی به نوجوانان و روستاییان (که البته آگاه هستند) بر ابعاد جنبش تحریم بیفزایید. مطمئن باشید که فرزندان شما، در پشت میله های زندان قدردان این تلاش شما بوده و مقاومت خواهند کرد. تحت تاثیر تبلیغات دروغین رژیم و حرف های بی پایه ی اصلاح طلبان حکومتی قرار نگیرید. تنها راه رهایی از ظلم و بی عدالتی، برکناری ملاها از قدرت و تشکیل یک حکومت دمکراتیک و آزاد است.

زنده باد آزادی
برقرار باد دمکراسی
گسسته باد زنجیر استبداد

حشمت الله طبرزدی
دبیر کل جبهه دمکراتیک ایران
ایران، تهران، زندان اوين، بند 350، ساختمان قرمز
3 خرداد 1384
: فهرست 20 نوشتار واپسین

سرنوشت آزاداندیشی در جامعهء توحیدی
«دربارهء اسلام و از جمله«اسلام رحمانی
!سکولاریسم یعنی مرگ بر اسلام
سفر به سرزمین ممنوعه
تحولات جامعه در سال پیش رو
!ما آتش پرستیم
چهارشنبه سوری، خاری در چشم اهریمن
مرگ حکومت اسلام در سالروز تولدش
دربارهء بیانیه های زنجیره ای جناح اصلاحاتچی
میخ های تابوت مرجعیت شیعه
توضیحی دربارهء یک حد شرعی
رستاخیز ایرانیان و دشمنانش
قصاص یا توحش اسلامی
!بازگشت گربه نره
اسلام که تنگ آید --- آخوند به جفنگ آید
درک شرایط مبارزه در قلمرو اهریمن
دربارهء شکنجه و لواط اسلامی
عینکِ سبزِ فریب
سرانجام انقلاب مخملی در قلمرو اهریمن
مافیای روحانیت در نبرد مرگ و زندگی


This page is powered by Blogger. Isn't yours?

     E.mail                     Home
دکتر اسماعیل خویی

اعلامیه جهانی حقوق بشر
کمیته دفاع از حقوق بشر
حزب مشروطه ایران
سکولارهای سبز
مقالات سیاسی
درفش کاویانی
زنده باد انقلاب
سکولاریزم نو
علیه تبعیض
فرهنگشهر
بی خدایان
انجمن آرا
کاوه سرا
سربازان
نیلگون
زندیق
افشا
کافر


آژانس خبری کوروش
اخبار روز
اطلاعات.نت
ایران امروز
پارس دیلی نیوز
ایران پرس نیوز
ایران گلوبال
ایران تریبون
بلاگ نیوز
روشنگری
گزارشگران


نوید اخگر
نادره افشاری
منوچهر جمالی
آرامش دوستدار
امیر سپهر
پری صفاری
میرزاآقا عسگری
بهرام مشیری
اسماعیل نوری علاArchives