IRAN LAND'S REPORT           گزارش به خاک ایران
سیامک مهر
Monday, July 18, 2005

 

باز احد از خَرفُستران گوزیده است.

اختلاط زن و مرد خلاف دستورات اسلام است.
25 تیر 84
آيت الله العظمى صافى گلپايگانى پنجشنبه در ديدار گروهى از دست اندركاران نشريه هيات رزمندگان اسلام، اختلاط موجود بين زن و مرد در جامعه را برخلاف دستورات اسلامى دانست.
ايسنا گزارش داده است وى در اين ديدار نياز جامعه امروز ايران را عمل به احكام اسلام برشمرد و گفت: حرف و محفل دعا در كشور ايران زياد است ولى در مقام عمل به ويژه امر به معروف و نهى از منكر ضعيف هستيم. در حالى كه امر به معروف و نهى از منكر يك وظيفه عمومى است و همه بايد بر انجام آن اهتمام كنند.
وى گرايش به غرب و غرب زدگى، فرهنگ شدن زندگى با حيوانات، همچنين اختلاط زن و مرد را از موارد منكر در جامعه ارزيابى كرد و گفت: يكى از امتيازات جامعه اسلامى بر جوامع ديگر، نبود اختلاط زن و مرد است يعنى مرد نامحرم نبايد با زن نامحرم در يك جا بنشينند و مانند دو مرد و يا دو زن با هم سخن بگويند، البته هر دو آنها در اجتماع حضور دارند و وظايف خود را انجام مى دهند ولى جداى از يكديگر، اختلاط زن و مرد با اسلام تطبيق ندارد. اصل مطلب

امروزه دکانداران دین به مثابه وصله ناجوری بر پیکر زندگی مدرن از هر طریق ممکن و بدون توجه به نیازهای واقعی انسان در مسیر طبیعی جامعه اختلال ایجاد می کنند. اینان به خاطر حفظ منافع صنفی و تحکیم پایگاه اجتماعی از کف رفته خود، به وسیله سنت ها، موهومات و ضد ارزش های دنیای کهن به مقابله با زندگی نوین بشر برخاسته اند. صحبت از اختلاط میان زن و مرد در روابط اجتماعی از اساس بحثی پرت ونامربوط است که درمیان نهادن آن به هدف بهره گیری از تبعات و پیامدهای تفرقه افکنانه آن در بین انسان هاست. افراد به شکل طبیعی فارغ از تقسیم بندی های تصنعی و دروغین دینی از سهمی برابر در زندگی اجتماعی برخوردارند؛ هم به لحاظ حقوق و هم از جهت مسؤولیت ها. بنابراین تقسیم آنان به نر و ماده و مجادله بر سر تفاوت های پیش پا افتاده از شگردهای آخوند وکاسبکاران دین است و روشی است رذیلانه و در عین حال شکست خورده برای اثبات نیاز انسان به دکان دین. مراجع انگلی دین و حضرات آیات وعلمای بیشمار و بیهوده اسلام در واقعیت مزاحم زندگی مردمند و با فتاوی و اظهارنظرهای اسلامی و بی ربط به زندگی بشر، روند طبیعی و روبه رشد جامعه امروزی را از شکل متعادل خود خارج ساخته و امنیت روانی جامعه را مختل می سازند. اراجیف و مزخرفات دینی ایشان مانع اصلی تحقق و شکوفایی انرژی واستعداد ذاتی آحاد جامعه است.
امر به معروف ونهی از منکر دقیقاً مصداق کامل دخالت در آزادی های فردی واجتماعی و عرفی مردم است و وسیله ای است در دست آخوند تا با سلب آزادی و اختیار از انسان، روان جامعه و افراد را در هر لحظه دچار پریشانی و اضطراب نماید؛ و به بی اعتمادی و دشمن خویی در روابط مردمان دامن زند. اینکه آخوند نياز جامعه امروز ايران را عمل به احكام اسلام بر می شمارد در حقیقت از نیاز صنف خود به منابع مالی جامعه سخن می راند و به دنبال رواج و رونق دکان پرسود خویش است.
: فهرست 20 نوشتار واپسین

سرنوشت آزاداندیشی در جامعهء توحیدی
«دربارهء اسلام و از جمله«اسلام رحمانی
!سکولاریسم یعنی مرگ بر اسلام
سفر به سرزمین ممنوعه
تحولات جامعه در سال پیش رو
!ما آتش پرستیم
چهارشنبه سوری، خاری در چشم اهریمن
مرگ حکومت اسلام در سالروز تولدش
دربارهء بیانیه های زنجیره ای جناح اصلاحاتچی
میخ های تابوت مرجعیت شیعه
توضیحی دربارهء یک حد شرعی
رستاخیز ایرانیان و دشمنانش
قصاص یا توحش اسلامی
!بازگشت گربه نره
اسلام که تنگ آید --- آخوند به جفنگ آید
درک شرایط مبارزه در قلمرو اهریمن
دربارهء شکنجه و لواط اسلامی
عینکِ سبزِ فریب
سرانجام انقلاب مخملی در قلمرو اهریمن
مافیای روحانیت در نبرد مرگ و زندگی


This page is powered by Blogger. Isn't yours?

     E.mail                     Home
دکتر اسماعیل خویی

اعلامیه جهانی حقوق بشر
کمیته دفاع از حقوق بشر
حزب مشروطه ایران
سکولارهای سبز
مقالات سیاسی
درفش کاویانی
زنده باد انقلاب
سکولاریزم نو
علیه تبعیض
فرهنگشهر
بی خدایان
انجمن آرا
کاوه سرا
سربازان
نیلگون
زندیق
افشا
کافر


آژانس خبری کوروش
اخبار روز
اطلاعات.نت
ایران امروز
پارس دیلی نیوز
ایران پرس نیوز
ایران گلوبال
ایران تریبون
بلاگ نیوز
روشنگری
گزارشگران


نوید اخگر
نادره افشاری
منوچهر جمالی
آرامش دوستدار
امیر سپهر
پری صفاری
میرزاآقا عسگری
بهرام مشیری
اسماعیل نوری علاArchives