IRAN LAND'S REPORT           گزارش به خاک ایران
سیامک مهر
Wednesday, October 17, 2007

 

خطبه هایی پر از کینه

نمازهای جمعه و نمازهای عید فطر و قربان و قدیر و امثالهم در سراسر ایران، همواره وسیله ای بوده و هست که آخوندهای شرور به نام خطبه، تخم نفرت می کارند.
شعار "مرگ- مرگ" جزو اصلی ترین عربده هایی است که نمازگزاران یعنی اراذل حکومتی به همراه خیل گوسفندان اسلام زده، با اشاره امامشان سر می دهند. ساده اندیشی است اگر گمان کنیم که این شعارها تنها متوجه آمریکا و اسرائیل است و از شعارهای توخالی و سیاسی حکومتی است. گرچه گوش های عادت زده بسیاری، زشتی و بی شرمی این شعارها و تأثیر مخرب آن را بر ذهن و روان انسان و پیامد های زیانبار اجتماعی و سیاسی آنرا نشنیده می گیرند.
آخوندهای دشمن خو با پراکندن بذر نفرت و کینه در زمین و زمان، از ایران گورستان وسیعی ساخته اند و خود به مانند بوف کور بر خرابه های آن نشسته و جیغ می کشند. در خطبه ها اسلحه به دست می گیرند و شعار مرگ می دهند و آنوقت انتظار دارند کسی به ماهیت تروریستی و انسان ستیز و خشونت بار اعتقاداتی که به مردم نادان اماله می کنند پی نبرد. البته آخوندها فقط شعار نمی دهند بلکه هر روز در آفتاب و جلوی چشمان حیرت زده مردم جهان چند نفری را بر طناب های دار که در هر شهر و محله ای برپا کرده اند آویزان می کنند. آنها حتا در روز دهم اکتبر- روز جهانی علیه مجازات اعدام- با نشان دادن عمق کینه خود نسبت به پرنسیپ ها و ارزش های مردم متمدن ، دو نفر را در شهر سنندج اعدام کردند. البته در این نوشته قصدم پرداختن به ابعاد گوناگون خشونت ورزی آخوندها نیست.

آخوندها در خطبه های نمازهای جورواجور همیشه بیشتر از هر موضوعی به نگرانی های خود از بابت بی رونق شدن دکان پردرآمد بیضه اسلام می پردازند. این نگرانی ها را همواره با درس اخلاق و دینداری از یکسو و از طرفی با تهدید و توهین نسبت به مخالفان و منتقدان و معترضان خود نشان می دهند، که این بخش اخیر اتفاقاً مبنای قرآنی و نصی و حدیثی و اسلامی محکمی نیز دارد که توضیح آن در حد این مقال کوتاه نیست.

بهتر است برای بیان روشنتر نظر خود به یکی از این خطبه ها اشاره کنم:
آخوند شرور و بی شرم و در عین حال نادان و بی شعوری به نام سید احمد اعلم الهدی در خطبه های نماز عید فطر در مشهد، افرادی را که از برنامه های ماهواره استفاده می کنند ناجوانمرد! و بت پرست خواند. او ماهواره و اینترنت و چت کردن را دشمن اسلام و دین مردم نامید و زهر کشنده ای دانست که والدین به دست خود به فرزندانشان می دهند. او گفت: ادعای دوستي با علي نكنيد چرا كه ديش‌های ماهواره بر پشت بام خانه‌ شما پرچم يزيد است! او گفت: دشمن می خواهد سفره‌ی دين شما را جمع كند... اکنون دشمن در خانه شماست. / پایان نقل قول/*
این سخنان همیشه و همواره با شعار" مرگ- مرگ" نیز همراه است. خشونت از بالا و پایین این گفته ها سرریز می کند.

در این حقیقت که وسایل ارتباطی فراگیر و نوین با انتشار سریع و بی حد و مرز اندیشه ها و اخبار و دسترسی آسان به امکان تبادل افکار، رقیب سرسخت و کشنده ای برای آخوندها و دینفروشان متکلم وحده و جامعه تکصدایی است که در نهایت دکان آخوند را تعطیل خواهد کرد، البته تردیدی نیست. و اگر این دهان های گشاد و پرعربده که در طول چهارده پانزدده قرن سخن و کلام و کلمه را در انحصار خود داشته اند اکنون یقه بدرانند شگفت نخواهد بود. دشمنی آن ها با آگاهی و دانش و فهم و خویش اندیشی و خردورزی و نقد و روشنگری از جنبه های گوهری و ذاتی دین و مذهب و مرام و مسلکی است که تبلیغ می کنند و موفقیت این تبلیغ را نیز با ارعاب و ارهاب و شمشیر و شعار "مرگ- مرگ" پشتیبانی و تضمین می کنند.
از طرفی دیگر، هدف از این سخنان جدای از هر واقعیتی، به قصد کم کردن هزینهء بیشتر حقوقی و معنوی دولت اسلامی در برخورد و جمع آوری آنتن های ماهواره نیز هست. می توان مردم را به جان یکدیگر انداخت تا به نام نهی از منکر، در زندگی خصوصی دیگران دخالت های نفرت انگیز اسلامی به خرج دهند و تکلیف دیش های ماهواره را خودشان روشن کنند. شبیه وقتی که یک ابله مزاحم و بی پرنسیبی همیشه پیدا می شود که به خیال انجام وظیفه دینی در مقابلت بایستد و بگوید: "خواهرم حجابت رو رعایت کن"! که در این هنگام دلت می خواهد همهء اسلام را استفراغ کنی.
ولی این شیخک نمی داند که کانال های ماهواره ای و اینترنت اکنون بر روی گوشی های موبایل نیز دریافتنی است و ظرف یکی دوسال آینده به طوری عمومیت خواهد یافت که خودش نیز نخواهد توانست فرزندانش را از ماهواره و اینترنت منع کند.
آخوندها به خیال خام خود از پایه هایی که بر بنیاد تحمیق مردم بنا کرده اند، یعنی از احساسات مذهبی و یاوه ها و مقدسات دینی ساخته و پرداخته خود، برای مبارزه با موج توفنده و کوبندهء جریان آگاهی و مدرنیسم و پیشرفت و تکنولوژی استفاده می کنند، در صورتی که امروز مردم ما یا اینکه اساساً برای موضوعات مزخرفی چون بت پرستی و قصه های علی و یزید تره هم خرد نمی کنند و یا علی و یزید را دایناسورهایی می دانند که هیچ ربطی به زندگی آن ها ندارد، چه که بخواهد به دست آوردهای افتخارآفرین بشر امروز، به ماهواره و اینترنت مربوط باشد.
اینها سرگرمی ها و سرکاری هایی برای اعضای یک فرقهء مذهبی است که مانند اسب عصاری چشم بسته به دور آخوند می چرخند.
اما واقعیت این است که تا زمانی که بساط و سفره آخوندها بر سر هر کوی و برزنی گسترده باشد، شاهد این قبیل لجن پراکنی ها خواهیم بود و بزرگترین مانع در برابر رشد و تحول و پیشرفت و آزادی خواهی، کماکان در مقابل ما قرار خواهد داشت. با حکومت اسلامی یا بدون آن.

در پایان بی ربط نمیدانم اگر به سخنان به واقع " گُه هر بار" یکی از همین آخوندها در باره علم و دانش توجه کنیم و نسبت اعضای فرقهء مذهبی اسلام را با ماهواره و اینترت و به طور کلی علم و دانش دریابیم:

حضرت امام جعفر صادق فرمود: علم فقط علمی است که رضای خداوند در آن باشد، زیرا هر علمی مایه نجات نیست، و علم نافعی که سبب نجات بشود منحصر به توحید و امامت و علومی است که از حضرت رسول و ائمه اطهار به ما رسیده است، و آنچه نرسیده تفکر در آنها شایسته نیست. از سایر علوم نیز آنچه برای فهمیدن کلام اهل بیت رسالت لازم است مانند زبان عربی و صرف و نحو و منطق باید خوانده شود و غیر آن بی فایده و تضییع عمر و یا احداث شبهه در نفس است که بیشتر موجب کفر و ضلالت می شود. بحارالانوار

* خطبه های نماز عید فطر در مشهد: http://www.iranpressnews.com/source/031045.htm
: فهرست 20 نوشتار واپسین

سرنوشت آزاداندیشی در جامعهء توحیدی
«دربارهء اسلام و از جمله«اسلام رحمانی
!سکولاریسم یعنی مرگ بر اسلام
سفر به سرزمین ممنوعه
تحولات جامعه در سال پیش رو
!ما آتش پرستیم
چهارشنبه سوری، خاری در چشم اهریمن
مرگ حکومت اسلام در سالروز تولدش
دربارهء بیانیه های زنجیره ای جناح اصلاحاتچی
میخ های تابوت مرجعیت شیعه
توضیحی دربارهء یک حد شرعی
رستاخیز ایرانیان و دشمنانش
قصاص یا توحش اسلامی
!بازگشت گربه نره
اسلام که تنگ آید --- آخوند به جفنگ آید
درک شرایط مبارزه در قلمرو اهریمن
دربارهء شکنجه و لواط اسلامی
عینکِ سبزِ فریب
سرانجام انقلاب مخملی در قلمرو اهریمن
مافیای روحانیت در نبرد مرگ و زندگی


This page is powered by Blogger. Isn't yours?

     E.mail                     Home
دکتر اسماعیل خویی

اعلامیه جهانی حقوق بشر
کمیته دفاع از حقوق بشر
حزب مشروطه ایران
سکولارهای سبز
مقالات سیاسی
درفش کاویانی
زنده باد انقلاب
سکولاریزم نو
علیه تبعیض
فرهنگشهر
بی خدایان
انجمن آرا
کاوه سرا
سربازان
نیلگون
زندیق
افشا
کافر


آژانس خبری کوروش
اخبار روز
اطلاعات.نت
ایران امروز
پارس دیلی نیوز
ایران پرس نیوز
ایران گلوبال
ایران تریبون
بلاگ نیوز
روشنگری
گزارشگران


نوید اخگر
نادره افشاری
منوچهر جمالی
آرامش دوستدار
امیر سپهر
پری صفاری
میرزاآقا عسگری
بهرام مشیری
اسماعیل نوری علاArchives